VIJESTI / HÍREK

1848. március 15-i ünnepi műsor - Priredba povodom mađarske revolucije 15.ožujka 1848.godine

Autor: Dijana Palinkaš, 13. 3. 2020.

2020. március 12-én megemlékezést tartottunk az 1848. március 15-i forradalom és szabadságharc eseményeiről az iskolánkban.

A tanulók hűen jelenítették meg a reformkor hangulatát és a márciusi ifjak elszántságát. Megismerkedhettünk az elnyomó osztrák császárokkal és hadsereggel, melyek a kivetítőről tekintettek le ránk. Az ötödik, hatodik és hetedik osztályosok prózával szerepeltek, az alsó tagozatos gyerekek pedig prózával és énekkel. Fergeteges táncot roptak a színpadon az elmaradhatatlan néptáncosok is. A műsort Lovas Eldina tanárnő előadása gazdagította, mely által a 1848-ban történtekre emlékeztünk. Zec Luka és Toth Lara énekhangja ismét szívünkig hatolt az „Esik az eső“ alatt című népdal eléneklésével. A műsor végén közös kép készült kedves vendégeinkkel, a Szentlászlórol érkezett anyanyelvápoló csoporttal.

A műsort Lovas Eldina, Cipanj Banja René és Grozdek Tihana tanárnő vitte színpadra, a néptáncot Vujics Daniela tanárnő tanította be.

A programról készült többi képet itt megtekintheti:

Povodom obljetnice mađarske revolucije i bitke za slobodu koja se dogodila 1848. godine, 12.ožujka 2020. održana je svečanost u našoj školi.

Učenici su vjerodostojno dočarali doba revolucije i neustrašivost tadašnje mladeži.

Upoznali smo važne austrijske vojskovođe kroz prezentaciju. Peti, šesti i sedmi razred je nastupao recitiranjem i čitanjem pjesmica i citata, a učenici razredne nastave su recitirali i pjevali. Neizostavni dio priredbe, plesnu točku, predstavili su članovi folklorne skupine naše škole. Nastavnica povijesti, Eldina Lovaš, održala je predavanje o 1848.godini i tadašnjoj revoluciji. Luka Zec i Lara Toth izveli su duet i pobudili osjećaje pjevajući narodnu pjesmu „Esik eso/Pada kiša“. Na kraju svečanosti zabilježili smo trenutak zajedničkom fotografijom s našim gostima, učenicima iz Osnovne škole Laslovo.

Priredbu su organizirali nastavnica Eldina Lovaš, nastavnik Rene Čipanj Banja i učiteljica Tihana Grozdek, a narodni ples pripremila je Daniela Vujić

Fotografije pogledajte ovdje:

« Travanj 2024 »