VIJESTI / HÍREK

Értesítés - Obavijest

Autor: Dijana Palinkaš, 16. 3. 2020.

Értesítés a szülőknek és a tanulóknak!

2020.3.16-án megkezdődött a távoktatás működése. Keddtől, március 17-től az osztályfőnökök reggel 8,00 órára elektronikus úton (e-mailben) küldik majd az oktatási anyagot a tanulók részére.

Áltálános iskola alsó tagozata – a szülők kapják az értesítést, e-maileket és a tananyagot.

Általános iskola felső tagozata – a diákok kapják az értesítést, e-maileket és a tananyagot.

A diákok kötelesek megoldani a feladatokat, és azokat aznap 15,00 óráig visszaküldeni.

A tanítás az órarend szerint folyik. A viber csoportban a szülők és a diákok egyaránt kötelesek jelezni az osztályfőnöküknek azt, hogy megkapták az aznapra szóló tananyagot, emellett a diákok is kapnak visszajelzést a tanáraiktól. Amíg a virtuális távoktatás nem kezd el zökkenőmentesen működni, addig a kommnukáció elektronikus módon, valamint viber által fog történni.

A virtuális osztály kizárólag a tanulók informálására, a tananyag elküldésére, a kölcsönös visszajelzésre, valamint a megfelelő kommunikációra szolgál. A tanárok és a diákok közötti kommunikáció úgy működik akár a rendszeres tanítás során. Felhívjuk a tanulók figyelmét arra, hogy az illedelmes viselkedés pedagógiai intézkedéssel jár.

Amennyiben a tanulók részéről nem kapunk semmilyen visszajelzést, azt fogja jelenteni hogy a tanuló nem vett részt aznap az órán.

Megértésüket és türelmüket kérjük a rendszer túlterhelése miatt, hiszen emiatt lehetségesek a késések a munkában.

Megértésüket köszönjük!

Tisztelettel,

Pálinkás Dijana, igazgatónő

Obavijest roditeljima i učenicima!

Od ponedjeljka 16.3.2020. krenuli smo s organizacijom učenja na daljinu.

Od utorka 17.3.2020. učenici će materijale za taj dan primiti od razrednice putem e-maila  u 8,00 za sve nastavne predmete za taj dan.

Razredna nastava – roditelji primaju obavijesti, mailove, materijale.

Predmetna nastava – učenici primaju obavijesti, mailove, materijale.

Učenici su dužni riješiti zadatke i poslati ih razrednici na e-mail do 15,00 sati isti dan.

Nastava će se održavati prema dosadašnjem tjednom rasporedu.

U viber grupu razrednih odjeljenja učenici/roditelji su dužni potvrditi primitak materijala za taj dan, a u istu grupu će učenici primiti povratnu informaciju nastavnika o svom radu.

Dok se ne osposobi virtualna učionica, komunikacija će se vršiti putem e-pošte i viber grupa razrednih odjeljenja.

Virtualna se učionica ( kao i druge platforme komunikacije u kojima su učenici i nastavnici ), koristi isključivo za informiranje učenika, slanje i primanje materijala kao i slanje obostranih povratnih informacija te se u njoj treba koristiti primjereni oblik komunikacije jednako kao i na nastavi, stoga se učenici upućuju na to da će za neprimjereni oblik ponašanja snositi posljedice u obliku pedagoških mjera.

Ukoliko ne bude povratnih informacija vezano za rješavanje zadataka smatra se da učenik nije bio na nastavi taj dan.

Molimo vas za strpljenje i razumijevanje zbog preopterećenja sustava, jer su mogući zastoji i usporen rad.

Hvala na razumijevanju.

Dijana Palinkaš