preskoči na sadržaj

Osnovna škola Korog

 > Knjižnica  > Lektira
Lektira

LEKTIRA ZA PRVI RAZRED

1.   Jacob i Wilhelm Grimm: BAJKE (obavezno djelo)

2.   Zvonimir Balog: MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA

3.   Grigor Vitez: A ZAŠTO NE BI

4.   Ljudevit Bauer: TRI MEDVJEDA I GITARA

5.   Sunčana Škrinjarić: KAKO SANJAJU STVARI ili

                                         PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

6.   Jens Sigsgaard: PALE SAM NA SVIJETU

7.   Ewa Janikovszky: BAŠ SE VESELIM

8.   Željka Horvat - Vukelja: HRABRICA ili  SLIKOPRIČE ili

                                                  PETRA UČI PLIVATI

     9. Stanislav Femenić: IDI PA VIDI

           10. Svjetlan Junaković: DOME, SLATKI DOME

 

LEKTIRA ZA DRUGI RAZRED

1.   Hans Christian Andersen: BAJKE (obavezno djelo)

2.   Ratko Zvrko: GRGA ČVARAK

3.   Karel Čapek: POŠTARSKA BAJKA

4.   Carlo Collodi: PINOKIO

5.   Alen Aleksander Milne: MEDO WINNIE ZVANI POOH

6.   Dubravko Horvatić: STANARI U SLONU

7.   Nevenka Videk: PISMO IZ ZELENGRADA

8.   Nada Iveljić: BOŽIĆNA BAJKA ili PRONAĐENO BLAGO

9.   Ela Peroci: DJECO, LAKU NOĆ

10. Ivica Bednjanec: MALE LJUBAVI

11. Charles Perrault: BAJKE

12.  Nada Zidar-Bogadi: SRETNI CVRČAK

 

LEKTIRA ZA TREĆI RAZRED

1.   Mato Lovrak: VLAK U SNIJEGU (obavezno djelo)

2.   Ivana Brlić - Mažuranić: ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA (obavezno djelo)

3.   Luko Paljetak: MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE

4.   Vladimir Nazor: BIJELI JELEN

5.   Dubravko Horvatić: GRIČKI TOP

6.   Hugh Lofting: PRIPOVIJEST O DOKTORU DOLITTLEU

7.   Nada Iveljić: ŠESTINSKI KIŠOBRAN

8.   Božidar Prosenjak: SIJAČ SREĆE

9.   Gianni Rodari: ČIPOLINO

10.  HRVATSKE NARODNE BAJKE

11.   James M. Barrie: PETAR PAN

12.   Slavko Kolar: JURNJAVA NA MOTORU

13.   Dragutin Horkić: ČAĐAVE ZGODE

14.   BASNE (izbor) 

  

LEKTIRA ZA ČETVRTI RAZRED

1.    Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ i ŠUMA STRIBOROVA (obavezno djelo)

2.    Mato Lovrak: DRUŽBA PERE KVRŽICE (obavezno djelo)

3.    Anto Gardaš: DUH U MOČVARI ili LJUBIČASTI PLANET  ili BAKRENI PETAR

4.    Erick Kästner: EMIL I DETEKTIVI

5.    Slavko Mihalić: PETRICA KEREMPUH

6.    Felix Salten: BAMBI

7.    Rudyard Kipling: KNJIGA O DŽUNGLI

8.    Nikola Pulić: KLJUČIĆ OKO VRATA

9. Matko Marušić: SNIJEG U SPLITU

10. Johanna Spyri: HEIDI

11. Jagoda Truhelka: ZLATNI DANCI

12. Zlata Kolarić-Kišur: MOJA ZLATNA DOLINA

13. Hrvoje Hitrec: EKO EKO

14. Astrid Lindgren: PIPI DUGA ČARAPA

15. Zvonimir Balog: ZMAJEVI I VUKODLACI

16. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: IGROKAZI

 

LEKTIRA ZA 5. RAZRED 

1. Ivan Kušan: UZBUNA NA ZELENOM VRHU ili KOKO I DUHOVI ili

                 ZAGONETNI DJEČAK ili KOKO U PARIZU ili

                 LAŽEŠ MELITA ili DOMAĆA ZADAĆA (obvezno)

2. ŠALJIVE NARODNE PRIČE (obvezno)

3. Ferenc Molnar: JUNACI PAVLOVE ULICE (obvezno)

4. Milivoj Matošec: STRAH U ULICI LIPA ili TIKI TRAŽI NEZNANCA

                       ili POSADA OKLOPNOG VLAKA ili

                       SUVIŠAN U SVEMIRU

5. Grigor Vitez: PJESME

6. Sempe / Goscinny: NIKICA

7. Miro Gavran: SRETNI DANI ili KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU ili

                    ZALJUBLJEN DO UŠIJU ili SVAŠTA U MOJOJ GLAVI

8. Zlatko Krilić: POČETAK PLOVIDBE ili ČUDNOVATA ISTINA ili

                    ZABRANJENA VRATA ili VELIKI ZAVODNIK ili

                    ŠALJIVE PRIČE I PRIČE BEZ ŠALE

9. Sanja Pilić: MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA

10. Pavao Pavličić: ZELENI TIGAR ili PETLJA ili TROJICA U TRNJU

11. Michael Coleman: ZOV LABIRINTA ili MREŽA JE BAČENA ili

                         BIJEG S MREŽE

12. Tihomir Horvat: TAJNA GORNJEG GRADA ili 

                        FRKA U ŠČITARJEVU ili MUKI

13. Mark Twain: DOŽIVLJAJI TOMA SAWYERA ili 

                    DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINNA

14. Jules Verne: PUT U SREDIŠTE ZEMLJE ili

                    PUT OKO SVIJETA ZA 80 DANA ili

                    20 000 MILJA POD MOREM

15. Maja Brajko - Livaković: FINKA FI

16. Tito Bilopavlović: PAUNAŠ

17. Aleksandar Puškin: BAJKA O RIBARU I RIBICI

18. BASNE ( izbor )

19. Branka Primorac: LJUBAVNI SLUČAJ MAČKA JOJE

20. Roald Dahl: CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE

21. Michael Ende: JIM GUMB I STROJOVOĐA LUCAS

22. Ivan Cankar: ISTINA I LJUBAV

23. Henry Winterfeld: TIMPETILL ( GRAD BEZ RODITELJA )

24. Hrvoje Hitrec: MATKO NA ŠTAKAMA

25. Anto Gardaš: MIRON U ŠKRIPCU ili FILIP DJEČAK BEZ IMENA

26. Selma Lageröf: LEGENDE O KRISTU

 

 

LEKTIRA ZA 6. RAZRED

1. Ivana Brlić - Mažuranić: PRIČE IZ DAVNINE ( osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtom razredu ) (obvezno)

2. Stjepan Tomaš: MALI RATNI DNEVNIK (obvezno)

3. August Šenoa: POVJESTICE (obvezno)

4. Blanka Dovjak - Matković: ZAGREBAČKA PRIČA

5. Mark Twain: KRALJEVIĆ I PROSJAK

6. Henryk Sienkiewicz: KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU

7. Ivona Šojatović: TAJNA OGRLICE SA SEDAM RUBINA

8. Snježana Grković-Janović: VELEBITSKE VILIN STAZE

9. Josip Cvenić: ČVRSTO DRŽI JOY-STICK

10. Jadranko Bitenc: TWIST NA BAZENU

11. Šime Storić: POLJUBIT ĆU JE USKORO, MOŽDA

12. Christine Nöstlinger: KONRAD, DJEČAK IZ LIMENKE ili

                              OLFI MEĐU ŽENAMA

13. Vlatko Šarić: ROGAN ili MIŠKO

14. Vladimir Nazor: VELI JOŽE

15. Milutin Majer: DOLAZAK HRVATA

16. Melita Rundek: PSIMA ULAZ ZABRANJEN

17. Dubravko Horvatić: JUNAČINA MIJAT TOMIĆ

18. Jonathan Swift: GULLIVEROVA PUTOVANJA

19. Alfonse Daudet: PISMA IZ MOG MLINA

20. Joža Horvat: WAITAPU ili OPERACIJA STONOGA

21. Frances Hodgson Burnett: MALI LORD

22. Danijel Dragojević: BAJKA O VRATIMA

23. Želimir Hercigonja: TAJNI LEKSIKON

24. C. S. Lewis: KRONIKE IZ NARNIJE ( izbor )

25. Oscar Wilde: SRETNI KRALJEVIĆ

26. Nikola Pulić: MAKSIMIRCI

 

LEKTIRA ZA 7. RAZRED 

1. Božidar Prosenjak: DIVLJI KONJ (obvezno)

2. Hrvoje Hitrec: SMOGOVCI (obvezno)

3. Vladimir Nazor: PRIPOVIJETKE (obvezno)

4. Dobriša Cesarić: PJESME

5. Damir Miloš: BIJELI KLAUN

6. Zoran Pongrašić: GUMI - GUMI

7. Branka Primorac: MATURALAC

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTIN ili BALKANSKA MAFIJA ili MARTIN PROTIV CIA-e I KGB-a

9. Charles Dickens: OLIVER TWIST

10. Ićan Ramljak: POVRATNIK ili SAN BEZ UZGLAVLJA

11. August Šenoa: ČUVAJ SE SENJSKE RUKE

12. Dinko Šimunović: DUGA

13. Pero Zlatar: OTKLJUČANI GLOBUS

14. Zvonko Todorovski: PROZOR ZELENOG BLJESKA ili

                           MIRAKUL OD MORA

15. Branka Kalauz: ČUJ, PIGI, ZALJUBILA SAM SE

16. Jadranka Klepac: MIRIS KNJIGE

17. Bernard Jan: POTRAŽI ME ISPOD DUGE

18. Daniel Defoe: ROBINSON CRUSOE

19. Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA

20. Vjekoslav Majer: DNEVNIK MALOG PERICE

21. Sue Townsend: TAJNI DNEVNIK ADRIANA MOLEA ili

                       NOVI JADI ADRIANA MOLEA

22. Vjenceslav Novak: IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA

23. Scott O`Dell: OTOK PLAVIH DUPINA ili CARU CAREVO

24. Gustav Schwab: NALJEPŠE PRIČE KLASIČNE STARINE

25. Nada Iveljić: ŽELIŠ LI VIDJETI BIJELE LABUDOVE ili

                     BIJELI PATULJAK ili LUTKE S DUŠOM

26. Deborah Ellis: DJEVOJČICA IZ AFGANISTANA

27. Nada Mihoković-Kumrić: LASTIN REP

28. C.S.Lewis: KRONIKE IZ NARNIJE

29. IZBOR PROZE I POEZIJE O DOMOVINSKOM RATU

 

LEKTIRA ZA 8. RAZRED

1. Dinko Šimunović: ALKAR (obvezno)

2. Slavko Kolar: BREZA (obvezno)

3. Dragutin Tadijanović: SREBRNE SVIRALE (obvezno)

4. Ernest Hemigway: STARAC I MORE

5. August Šenoa: PROSJAK LUKA ili BRANKA

6. DNEVNIK ANE FRANK

7. Ephraim Kishon: KOD KUĆE JE NAJGORE

8. Višnja Stahuljak: DON OD TROMEĐE ili ZLATNA VUGA

9. Marija Jurić - Zagorka: KĆI LOTRŠĆAKA

10. Sunčana Škrinjarić: ULICA PREDAKA ili ČAROBNI PROSJAK

11. Đuro Sudeta: MOR

12. William Shakespeare: ROMEO I JULIJA

13. Pero Budak: MEĆAVA

14. Silvija Šesto: DEBELA ili VANDA ili TKO JE UBIO PAŠTETICU

15. Nada Mihelčić: BILJEŠKE JEDNE GIMNAZIJALKE

16. Maja Brajko Livaković: KAD POBIJEDI LJUBAV

17. Sanja Pilić: O MAMAMA SVE NAJBOLJE ili

                   SASVIM  SAM POPUBERTETIO

18. Vladan Desnica: PRAVDA

19. Mate Balota: TIJESNA ZEMLJA

20. Eugen Kumičić: SIROTA ili ZAČUĐENI SVATOVI  

21. Tomislav Milohanić: DEŠTINI I ZNAMENJE

22. Miroslav Krleža: DJETINJSTVO

23. Ivan Goran Kovačić: PRIPOVIJETKE

24. Karl Bruckner: SADAKO HOĆE ŽIVJETI

25. Josip Laća: GRAND HOTEL

26. Goran Tribuson: LEGIJA STRANACA ili RANI DANI ili

                        NE DAO BOG VEĆEG ZLA

27. Zlatko Krilić: KRIK

28. Milena Mandić: POKAJNIK

29. Antoine de Saint Exupery: MALI PRINC

30. Richard Bach: GALEB JONATHAN LIVINGSTONE

31. Nancy Farmer: KUĆA ŠKORPIONA

32. Nick Hornby: SVE ZBOG JEDNOG DJEČAKA

33. Michael Ende: MOMO ili BESKRAJNA PRIČA


Oglasna ploča
Korisni linkovi
Anketa
Koliko vremena dnevno provedeš na internetu?





Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Forum
CMS za škole logo
Osnovna škola Korog / I.L.Ribara 22, HR-31214 Korog / os-korog.skole.hr / ured@os-korog.skole.hr
preskoči na navigaciju